Licenca e Kujdesit Shëndetësor/Mjekësor të të dhënave me cilësi të lartë për modelet AI dhe ML

Grupet e të dhënave të kujdesit shëndetësor/mjekësor jashtë raftit për të nisur projektin tuaj të AI të Kujdesit Shëndetësor

Të dhënat e të dhënave audio të diktimit të mjekut

Futni të dhënat mjekësore që ju mungojnë sot

Të dhënat e të dhënave audio të diktimit të mjekut për mësimin e makinerisë

Të dhënat tona të çidentifikuara për kujdesin shëndetësor përfshijnë 31 skedarë audio të specialiteteve të ndryshme të diktuara nga mjekët që përshkruajnë gjendjen klinike të pacientëve dhe planin e kujdesit bazuar në takimet mjek-pacient në mjedisin spitalor/klinik.

Skedarët audio të diktimit të mjekut jashtë raftit:

  • 257,977 orë të të dhënave të fjalës së diktimit të mjekëve në botën reale nga 31 specialitete për të trajnuar modelet e të folurit të kujdesit shëndetësor
  • Audioja e diktimit e kapur nga pajisje të ndryshme si diktimi i telefonit (54.3%), Regjistruesi dixhital (24.9%), mikrofoni i të folurit (5.4%), telefoni inteligjent (2.7%) dhe i panjohur (12.7%)
  • Audio dhe transkriptet e redaktuara nga PII që i përmbahen udhëzimeve të Safe Harbor në përputhje me HIPAA
Të dhënat audio sipas gjinisë
SpecialitetiSkedarët audio të pacientit (koha e luajtjes në orë)Numri total i skedarëve audio

Total

257,9775,172,766
Mashkull58,8502,444,910
Femër113,4061,290,900
I panjohur85,7211,436,956
Të dhënat audio sipas specialitetit
SpecialitetiSkedarët audio të pacientit (koha e luajtjes në orë)Numri total i skedarëve audio
Mjekësia e dhimbjes111
Kirurgjia Podiatrike424
Kirurgjia plastike - specialiteti13183
Mjek Asst.638
Fizioterapi1141713
Mjekësia fizike dhe rehabilitimi134723523
Pediatri8779271
Kirurgji pediatrike223
Specialiteti pediatrik35682
Pneumologjia pediatrike440
Stomatologji Pediatrike15420
Patologji114343462
PANP10760145960
Podiatry89212056
Menaxhimi Pain230
Otolaryngology99519548
Osteopatike3105566
ortopedik4849145053
Ortopedi & Mjekësi Sportive1493165
Kirurgjia orale113
Kirurg oral dhe maksilofacial18
Okulistikë60919299
KUJDESI OPERATIV05
onkologji681682300
Terapist profesionist868
Kirurgji14431236788
Kujdes plagosin15211
Vaskulare/Të përgjithshme9268
Kirurgjia vaskulare19156
Urologji317096934
Kirurgjia e sipërme gastrointestinale458
I panjohur42269748054
Trauma & ortopedi1401308
Transplantit332
Kirurgjia torakale437
Mjekësi torakale527
Specialiteti kirurgjik22290
Asistent mjek i kirurgjisë03
Mjekësia e punës79763
Mjekësia sportive349
Terapi e te folurit29327
Reumatologji13124
banor46641
Riaftësim251530078
Radiologjia10962630983
pulmonar380964368
Psikoterapi (specialitet)50229
Psikiatri887170269
SHQYRTIMI I KUJDESIT PRIMAR17
Mjekësia parandaluese21191
Dentar551233
i përgjithshëm26313
Gastroenterologji312762158
Praktika familjare2622498
Mjeku i infermierisë familjare4249018
Mjekësia Family13639263480
endokrinologji2193212
Specialist i Urgjencës30378
Urgjencë367562256
Asistent Mjeku ED070
Veshi, hunda dhe fyti51658
Radiologjia Diagnostike2557591
dermatologji1483474
Praktikë e përgjithshme stomatologjike225
Kujdesi kritik7079645
Fiziologji klinike50160
Hematologjia klinike02
Kirurgji kardiotorakale110
Kardiotorakike17122
Kardioligji675041566721
APRN1631693
Anesthetics19
Anesthesiology67722280
Alergji dhe Imunologji115222202
Aksident & emergjencë9359
IH-Shëndeti Industrial73945
OB / tort242442739
Infermiere Praktike – Familje9113
Infermiere mjeku81432
Neurokirurgji86755
neurologji147617786
Neuro/TBI1731157
Nefrologjia243139821
Mjekësi5122
Onkologji mjekësore1667
Mjekësia e brendshme, mjekësia pulmonare, mjekësia e kujdesit kritik dhe mjekësia e gjumit5102
Mjekësia e Brendshme dhe Nefrologjia15111
Internal Medicine42604623072

Total

257,9775,172,766
Hospitalist991493
Hospice & Mjekësi Paliative441
TIJ019
Hematologji – Onkologji22394
gjinekologji425
GI55550
Mjekësia Geriatric4615323
Kirurgji e përgjithshme2372220
Kirurg i Përgjithshëm27893
Psikiatria e Përgjithshme336
Mjekësia e përgjithshme30327
Të dhënat audio sipas pajisjes
SpecialitetiSkedarët audio të pacientit (koha e luajtjes në orë)Numri total i skedarëve audio

Total

257,9775,172,766
iPhone66632,382
Regjistrues dixhital1,65922,377
Lloji i përzier 69,8181,408,679
Smartphone51,5331,306,405
SpeechMic10,329257,730
Diktim telefonik120,8672,071,557
I panjohur3,10473,636

Ne merremi me të gjitha llojet e licencimit të të dhënave, p.sh. tekst, audio, video ose imazh. Të dhënat e të dhënave përbëhen nga grupe të dhënash mjekësore për ML: grupi i të dhënave të diktimit të mjekut, shënimet klinike të mjekut, grupi i të dhënave të bisedave mjekësore, grupi i të dhënave të transkriptimit mjekësor, bashkëbisedimi mjek-pacient, të dhënat e tekstit mjekësor, Imazhet mjekësore - CT Skanim, MRI, Ultra Sound (kërkesat e mbledhura të personalizuara bazë) .

Na kontaktoni Shaip

Nuk e gjeni dot atë që po kërkoni?

Të dhëna të reja mjekësore jashtë raftit po mblidhen në të gjitha llojet e të dhënave 

Na kontaktoni tani për të hequr dorë nga shqetësimet tuaja për mbledhjen e të dhënave të trajnimit për kujdesin shëndetësor

  • Duke u regjistruar, jam dakord me Shaip Politika e Privatësisë Kushtet e Shërbimit dhe të jap pëlqimin tim për të marrë komunikim marketingu B2B nga Shaip.