Grupet e të dhënave të transkriptimit të të dhënave mjekësore për projektet e AI dhe ML

Grupet e të dhënave të transkriptimit të të dhënave mjekësore jashtë raftit për të nisur projektin tuaj të AI të kujdesit shëndetësor.

Të dhënat e transkriptimit të të dhënave mjekësore

Futni të dhënat mjekësore që ju mungojnë sot

Gjeni të dhënat e duhura të transkriptimit të të dhënave mjekësore për AI tuaj mjekësore

Trajnoni me saktësi modelin tuaj mjekësor të AI me të dhënat e trajnimit më të mirë në klasë. Të dhënat mjekësore të transkriptuara i referohen transkriptimit të bisedës së mjekut dhe pacientit, transkriptimit të raporteve mjekësore dhe vlerësimit mjekësor. Ndihmon në hartimin e historisë mjekësore të pacientit për vizitat e ardhshme dhe gjithashtu vepron si një pikë referimi për mjekët. Katalogu ynë i të dhënave jashtë raftit ju bën të lehtë marrjen e të dhënave të trajnimit mjekësor që mund t'i besoni.

Të dhënat mjekësore të transkriptuara jashtë raftit:

  • Transkriptimi i 257,977 orëve të diktimit të mjekëve të botës reale nga 31 specialitete për të trajnuar modelet e të folurit të kujdesit shëndetësor
  • Regjistrime të ndryshme mjekësore të transkriptuara - Raporti operativ, Përmbledhja e shkarkimit, Shënimi i konsultimit, Shënimi i pranimit, Shënimi ED, Shënimi i Klinikës, etj.
  • Audio dhe transkriptet e redaktuara nga PII që i përmbahen udhëzimeve të Safe Harbor në përputhje me HIPAA
specialitetPërafërsisht. Nr. i Dokumenteve MjekësorePërafërsisht. Numri i Personazheve
Mjekësia e dhimbjes1135,515
Kirurgjia Podiatrike241,08,258
Kirurgjia plastike - specialiteti1836,04,359
Mjek Asst.381,27,349
Fizioterapi1,71346,81,870
Mjekësia fizike dhe rehabilitimi23,5235,77,01,697
Pediatri9,2714,26,54,058
Kirurgji pediatrike2390,525
Specialiteti pediatrik68220,63,509
Pneumologjia pediatrike401,58,625
Stomatologji Pediatrike4208,99,253
Patologji43,4622,76,60,828
PANP1,45,96044,53,32,915
Podiatry12,0563,91,63,411
Menaxhimi Pain3062,650
Otolaryngology19,5483,95,00,098
Osteopatike5,5661,36,79,541
ortopedik1,45,05327,75,08,345
Ortopedi & Mjekësi Sportive3,1651,43,93,798
Kirurgjia orale1332,527
Kirurg oral dhe maksilofacial818,733
Okulistikë19,2994,48,44,680
KUJDESI OPERATIV513,637
onkologji82,30029,63,70,809
Terapist profesionist682,38,853
Kirurgji2,36,78864,27,35,680
Kujdes plagosin2115,82,123
Vaskulare/Të përgjithshme2684,11,007
Kirurgjia vaskulare1566,74,129
Urologji96,93413,55,27,616
Kirurgjia e sipërme gastrointestinale581,80,361
I panjohur7,48,0541,69,50,98,900
Trauma & ortopedi1,30853,08,512
Transplantit321,28,670
Kirurgjia torakale371,53,325
Mjekësi torakale271,64,106
Specialiteti kirurgjik29010,14,789
Asistent mjek i kirurgjisë34,315
Mjekësia e punës76334,76,696
Mjekësia sportive491,48,200
Terapi e te folurit3279,81,803
Reumatologji1244,32,080
banor64119,90,867
Riaftësim30,0789,61,87,590
Radiologjia6,30,98364,19,87,812
pulmonar64,36815,66,29,273
Psikoterapi (specialitet)22929,61,345
Psikiatri70,26935,10,76,474
SHQYRTIMI I KUJDESIT PRIMAR727,134
Mjekësia parandaluese1914,35,298
Dentar1,23329,74,753
i përgjithshëm31313,77,179
Gastroenterologji62,15812,79,38,968
Praktika familjare2,49869,42,820
Mjeku i infermierisë familjare9,0181,86,24,462
Mjekësia Family2,63,48053,40,93,592
endokrinologji3,21291,07,557
Specialist i Urgjencës37812,72,557
Urgjencë62,25616,24,31,343
Asistent Mjeku ED7031,316
Veshi, hunda dhe fyti65820,74,977
Radiologjia Diagnostike7,59172,68,441
dermatologji3,47462,28,845
Praktikë e përgjithshme stomatologjike2599,740
Kujdesi kritik9,6453,42,13,951
Fiziologji klinike16010,03,807
Hematologjia klinike27,546
Kirurgji kardiotorakale1055,321
Kardiotorakike1227,06,280
Kardioligji15,66,7213,20,98,50,575
APRN1,69354,36,558
Anesthetics921,300
Anesthesiology22,2804,80,25,191
Alergji dhe Imunologji22,20248,273,220
Aksident & emergjencë359723,866
IH-Shëndeti Industrial94527,57,753
OB / tort42,73911,41,18,874
Infermiere Praktike – Familje1132,81,032
Infermiere mjeku43227,19,033
Neurokirurgji75531,46,223
neurologji17,7864,90,64,199
Neuro/TBI1,15751,42,035
Nefrologjia39,82110,14,22,013
Mjekësi1223,68,833
Onkologji mjekësore674,87,088
Mjekësia e brendshme, mjekësia pulmonare, mjekësia e kujdesit kritik dhe mjekësia e gjumit1022,10,331
Mjekësia e Brendshme dhe Nefrologjia1115,19,283
Internal Medicine6,23,0721,74,14,86,763

Total

5,172,76611,331,920,127
Hospitalist1,49344,03,854
Hospice & Mjekësi Paliative412,10,206
TIJ197,869
Hematologji – Onkologji39411,20,038
gjinekologji2598,953
GI55018,71,706
Mjekësia Geriatric5,3231,57,49,785
Kirurgji e përgjithshme2,22089,65,239
Kirurg i Përgjithshëm89314,11,292
Psikiatria e Përgjithshme361,18,388
Mjekësia e përgjithshme32711,91,224

Ne merremi me të gjitha llojet e licencimit të të dhënave, p.sh. tekst, audio, video ose imazh. Të dhënat e të dhënave përbëhen nga grupe të dhënash mjekësore për ML: grupi i të dhënave të diktimit të mjekut, shënimet klinike të mjekut, grupi i të dhënave të bisedave mjekësore, grupi i të dhënave të transkriptimit mjekësor, bashkëbisedimi mjek-pacient, të dhënat e tekstit mjekësor, Imazhet mjekësore - CT Skanim, MRI, Ultra Sound (kërkesat e mbledhura të personalizuara bazë) .

Na kontaktoni Shaip

Nuk e gjeni dot atë që po kërkoni?

Të dhëna të reja mjekësore jashtë raftit po mblidhen në të gjitha llojet e të dhënave 

Na kontaktoni tani për të hequr dorë nga shqetësimet tuaja për mbledhjen e të dhënave të trajnimit për kujdesin shëndetësor

  • Duke u regjistruar, jam dakord me Shaip Politika e Privatësisë Kushtet e Shërbimit dhe të jap pëlqimin tim për të marrë komunikim marketingu B2B nga Shaip.